Request / Response
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
No attributes
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| cloudfront-forwarded-proto | "https" |
| cloudfront-is-android-viewer | "false" |
| cloudfront-is-desktop-viewer | "true" |
| cloudfront-is-ios-viewer | "false" |
| cloudfront-is-mobile-viewer | "false" |
| cloudfront-is-smarttv-viewer | "false" |
| cloudfront-is-tablet-viewer | "false" |
| cloudfront-viewer-address | "216.73.216.196:59185" |
| cloudfront-viewer-asn | "16509" |
| cloudfront-viewer-city | "Columbus" |
| cloudfront-viewer-country | "US" |
| cloudfront-viewer-country-name | "United States" |
| cloudfront-viewer-country-region | "OH" |
| cloudfront-viewer-country-region-name | "Ohio" |
| cloudfront-viewer-http-version | "2.0" |
| cloudfront-viewer-latitude | "39.95870" |
| cloudfront-viewer-longitude | "-82.99870" |
| cloudfront-viewer-metro-code | "535" |
| cloudfront-viewer-postal-code | "43215" |
| cloudfront-viewer-time-zone | "America/New_York" |
| cloudfront-viewer-tls | "TLSv1.3:TLS_AES_128_GCM_SHA256:fullHandshake" |
| content-length | "0" |
| content-type | "application/x-www-form-urlencoded" |
| host | "ohbob0jy1b.execute-api.ca-central-1.amazonaws.com" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| via | "2.0 8030cd0bcac2c3fc2192b9c81c50076c.cloudfront.net (CloudFront)" |
| x-amz-cf-id | "aTr3WwUbq2_3uRia0gwbRuJyTX4-ABKdBUUzwf5DmQnoiLzIoBAjaA==" |
| x-amzn-trace-id | "Root=1-6a0d48ea-3614a07d7a2b63581f5f7aee" |
| x-forwarded-for | "216.73.216.196, 15.158.61.89" |
| x-forwarded-host | "dev.gaspard.solidservice.link" |
| x-forwarded-port | "443" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "0" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Wed, 20 May 2026 05:38:51 GMT" |
| vary | "Accept" |
| x-debug-token | "3b887f" |
| x-debug-token-link | "https://dev.gaspard.solidservice.link/_profiler/28a282" |
| x-previous-debug-token | "28a282" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "a0a667e8aff608c4f58b3af8ae86fdb4" |
| DATABASE_URL | "postgresql://app:!ChangeMe!@127.0.0.1:5432/app?serverVersion=15&charset=utf8" |
| DYNAMODB_ACCESS_KEY_ID | "" |
| DYNAMODB_ACCESS_KEY_SECRET | "" |
| DYNAMODB_APP_CACHE_TABLE | "repere-phpr-gaspar-dev-app-cache" |
| DYNAMODB_BACKUP_BUCKET | "repere-phpr-gaspar-dev-dynamodb-backup-bucket" |
| DYNAMODB_CONFIG_TABLE | "repere-phpr-gaspar-dev-config" |
| DYNAMODB_ENDPOINT | "" |
| DYNAMODB_RUNTIME | "aws" |
| MAILER_DSN | "mailgun+api://ea77176c8acebe631d389a8829cdda1a-2175ccc2-40a65094:phpcreation.com@default" |
| OAUTH_CLIENT_ID | "dc906da3ebb34ef82d93e301dfeaaa43" |
| OAUTH_CLIENT_SECRET | "1b8ed97aa124c952491dbd311cd2baf64a5f642d7648a483aba3778999e2acddba7ad3a1ada3a3f9e3581cb74444161413cfd0d0f356566da37ea1b3f0fb0777" |
| PHPC_ERROR_MAILFROM | "bugs@phpcreation.com" |
| PHPC_ERROR_MAILTO | "monitoring@phpcreation.com" |
| PHPR_API_BASEURI | "https://repere.phpreaction.com" |
| PHPR_API_LOGIN_URL | "https://repere.login.solidservice.link/token" |
| SENTRY_DSN | "https://1c8a6cce6cd042359e8965118d0c5a50@o468658.ingest.sentry.io/5584362" |
| SFTP_PASSWORD | "ARr4atv" |
| SFTP_SERVER | "ftps.gaspardlivres.com" |
| SFTP_USERNAME | "LeRepere00LeRepere" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "0" |
| AWS_ACCESS_KEY_ID | "ASIAVZZY5KDN5EKA7MBA" |
| AWS_DEFAULT_REGION | "ca-central-1" |
| AWS_LAMBDA_FUNCTION_MEMORY_SIZE | "1024" |
| AWS_LAMBDA_FUNCTION_NAME | "repere-phpr-gaspar-dev-serverless-web" |
| AWS_LAMBDA_FUNCTION_VERSION | "$LATEST" |
| AWS_LAMBDA_INITIALIZATION_TYPE | "on-demand" |
| AWS_LAMBDA_LOG_GROUP_NAME | "/aws/lambda/repere-phpr-gaspar-dev-serverless-web" |
| AWS_LAMBDA_LOG_STREAM_NAME | "2026/05/20/[$LATEST]029601f837ec4476893af6637f278000" |
| AWS_LAMBDA_METADATA_API | "169.254.100.1:9001" |
| AWS_LAMBDA_METADATA_TOKEN | "7654f33c-1a6e-4956-8839-4ff88cea273b" |
| AWS_LAMBDA_RUNTIME_API | "169.254.100.1:9001" |
| AWS_REGION | "ca-central-1" |
| AWS_SECRET_ACCESS_KEY | "pQbLIeLiEHjUfD4PyS4geBJR1M6bIhPqKhS2xdwo" |
| AWS_SESSION_TOKEN | "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" |
| AWS_XRAY_CONTEXT_MISSING | "LOG_ERROR" |
| AWS_XRAY_DAEMON_ADDRESS | "169.254.100.1:2000" |
| BREF_BINARY_RESPONSES | "1" |
| BREF_RUNTIME | "fpm" |
| CONTENT_LENGTH | "0" |
| CONTENT_TYPE | "application/x-www-form-urlencoded" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "FastCGI/1.0" |
| HOME | "/home/sbx_user1051" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_CLOUDFRONT_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_CLOUDFRONT_IS_ANDROID_VIEWER | "false" |
| HTTP_CLOUDFRONT_IS_DESKTOP_VIEWER | "true" |
| HTTP_CLOUDFRONT_IS_IOS_VIEWER | "false" |
| HTTP_CLOUDFRONT_IS_MOBILE_VIEWER | "false" |
| HTTP_CLOUDFRONT_IS_SMARTTV_VIEWER | "false" |
| HTTP_CLOUDFRONT_IS_TABLET_VIEWER | "false" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_ADDRESS | "216.73.216.196:59185" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_ASN | "16509" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_CITY | "Columbus" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_COUNTRY | "US" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_COUNTRY_NAME | "United States" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_COUNTRY_REGION | "OH" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_COUNTRY_REGION_NAME | "Ohio" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_HTTP_VERSION | "2.0" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_LATITUDE | "39.95870" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_LONGITUDE | "-82.99870" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_METRO_CODE | "535" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_POSTAL_CODE | "43215" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_TIME_ZONE | "America/New_York" |
| HTTP_CLOUDFRONT_VIEWER_TLS | "TLSv1.3:TLS_AES_128_GCM_SHA256:fullHandshake" |
| HTTP_CONTENT_LENGTH | "0" |
| HTTP_HOST | "ohbob0jy1b.execute-api.ca-central-1.amazonaws.com" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_VIA | "2.0 8030cd0bcac2c3fc2192b9c81c50076c.cloudfront.net (CloudFront)" |
| HTTP_X_AMZN_TRACE_ID | "Root=1-6a0d48ea-3614a07d7a2b63581f5f7aee" |
| HTTP_X_AMZ_CF_ID | "aTr3WwUbq2_3uRia0gwbRuJyTX4-ABKdBUUzwf5DmQnoiLzIoBAjaA==" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "216.73.216.196, 15.158.61.89" |
| HTTP_X_FORWARDED_HOST | "dev.gaspard.solidservice.link" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "443" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| LAMBDA_INVOCATION_CONTEXT | "{"awsRequestId":"3b315203-35aa-49da-b538-b8506cff5c5a","deadlineMs":1779255558861,"invokedFunctionArn":"arn:aws:lambda:ca-central-1:399014449371:function:repere-phpr-gaspar-dev-serverless-web","traceId":"Root=1-6a0d48ea-2f951cdd05410857265ef9e5;Parent=06c49d7b66479441;Sampled=0;Lineage=1:55debd6f:0"}" |
| LAMBDA_REQUEST_CONTEXT | "{"accountId":"399014449371","apiId":"ohbob0jy1b","domainName":"ohbob0jy1b.execute-api.ca-central-1.amazonaws.com","domainPrefix":"ohbob0jy1b","http":{"method":"GET","path":"\/robots.txt","protocol":"HTTP\/1.1","sourceIp":"216.73.216.196","userAgent":"Mozilla\/5.0 AppleWebKit\/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot\/1.0; +claudebot@anthropic.com)"},"requestId":"dphUwjt1YosEJ8g=","routeKey":"$default","stage":"$default","time":"20\/May\/2026:05:38:50 +0000","timeEpoch":1779255530822}" |
| LAMBDA_RUNTIME_DIR | "/var/runtime" |
| LAMBDA_TASK_ROOT | "/var/task" |
| LANG | "en_US.UTF-8" |
| LD_LIBRARY_PATH | "/var/lang/lib:/lib64:/usr/lib64:/var/runtime:/var/runtime/lib:/var/task:/var/task/lib:/opt/lib" |
| PATH | "/var/lang/bin:/usr/local/bin:/usr/bin/:/bin:/opt/bin" |
| PATH_INFO | "/robots.txt" |
| PHP_SELF | "/robots.txt" |
| PWD | "/var/task" |
| QUERY_STRING | "" |
| REMOTE_ADDR | "127.0.0.1" |
| REMOTE_PORT | "443" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1779255530 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779255530.8621 |
| REQUEST_URI | "/robots.txt" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/task/public/index.php" |
| SERVER_ADDR | "127.0.0.1" |
| SERVER_NAME | "ohbob0jy1b.execute-api.ca-central-1.amazonaws.com" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "bref" |
| SHLVL | "1" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,PHPC_ERROR_MAILTO,PHPC_ERROR_MAILFROM,PHPR_API_BASEURI,PHPR_API_LOGIN_URL,SFTP_SERVER,SFTP_USERNAME,SFTP_PASSWORD,SENTRY_DSN,DATABASE_URL,MAILER_DSN,DYNAMODB_RUNTIME,DYNAMODB_ENDPOINT,DYNAMODB_ACCESS_KEY_ID,DYNAMODB_ACCESS_KEY_SECRET,DYNAMODB_APP_CACHE_TABLE,DYNAMODB_CONFIG_TABLE,DYNAMODB_BACKUP_BUCKET,OAUTH_CLIENT_ID,OAUTH_CLIENT_SECRET" |
| TZ | ":UTC" |
| USER | "sbx_user1051" |
| _ | "/opt/bin/php" |
| _AWS_XRAY_DAEMON_ADDRESS | "169.254.100.1" |
| _AWS_XRAY_DAEMON_PORT | "2000" |
| _HANDLER | "public/index.php" |
| argc | 0 |
| argv | [] |